GreenDependent Egyesület

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Hírek Mi is bringázunk a munkába!

Mi is bringázunk a munkába!

E-mail PDF

Idén tavasszal a GreenDependent is csatlakozott a Magyar Kerékpárosklub  és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által szervezett "Bringázz a munkába!" kampányhoz.

Ennek keretében 2013. április 22 – május 25. között legalább 8 alkalommal pattanunk nyeregbe reggelente munkába menet.

Ezt persze amúgy is gyakran megtesszük, de jó látni a számokat leírva, összegezve az online naptárban és erősíteni a bringával közlekedők közösségét.

 


Fontosabb híreink

Az Ökológiai Túllövés Napja (Earth Overshoot Day) idén augusztus 1.! Azaz, idén eddig a napig merítjük ki a természet biokapacitását – az ökoszisztémák által biztosított és egy teljes év alatt megújított erőforrásokat.

5 hónappal az év vége előtt tehát már felfaltuk az éves betevőt! Az 1970-es évek óta az emberiség folyamatosan túlfogyaszt, de ez a dátum minden korábbi évnél előbbi.