GreenDependent Egyesület

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
Home Hírek Karbon-lábnyom csökkentés otthon lépésről lépésre 4. - Közlekedés, szabadidő // Hogyan tovább?

Karbon-lábnyom csökkentés otthon lépésről lépésre 4. - Közlekedés, szabadidő // Hogyan tovább?

E-mail PDF

altA háztartási energiafogyasztás, a közlekedés és az étkezés azok a legfőbb területek, ahol jelentős mennyiségű energiát, és kibocsátást tudunk megspórolni saját mindennapi életünkben.

Karbon-lábnyom csökkentéssel foglalkozó online műhelymunka-sorozatunk májusi, utolsó részében azt nézzük meg kicsit közelebbről, hogy

  • hogyan befolyásolja az életmódunkhoz köthető kibocsátásainkat az, hogy mivel és hogyan közlekedünk;
  • hogyan tudunk minél kisebb környezeti hatással pihenni és nyaralni;
  • és a háztartáson túl milyen közösségi kezdeményezések segíthetnek egy fenntarthatóbb életmód kialakításában?

Várunk mindenkit szeretettel május 6-án, este fél 6-tól Zoomon egy két órás előadásra és beszélgetésre!

A részvétel ingyenes, de jelentkezéshez kötött, regisztrálni itt tudtok:
https://www.surveymonkey.com/r/karbonlabnyomcsokkentes_maj6alt

A regisztráció után emailben küldjük el a részvételhez szükséges linket.
Az előadást és beszélgetést a GreenDependent Intézet munkatársai szervezik, akik elkötelezettek a fenntarthatóság és kislábnyomos életmód iránt. Az alkalom egy tervezett eseménysorozat negyedik része lesz, amelynek keretében havi egy alkalommal a karbon-lábnyom csökkentés különböző területeit járjuk körbe az érdeklődőkkel, konkrét tippeket adva a cselekvéshez, változtatáshoz.

A programsorozat lehetőséget teremt arra, hogy a járványhelyzet ellenére is összegyűljünk, és megerősítsük egymást a fenntarthatóságért való közös küzdelemben. Várjuk mind a Kislábnyom Hírlevél rendszeres olvasóit, a Gödöllői klíma-klub visszatérő látogatóit, az E.ON EnergiaKözösségek energiamegtakarítási verseny háztartásait – és természetesen minden további lelkes érdeklődőt is!

Az 1. alkalom (Hogyan kezdjünk hozzá?) videója megtekinthető itt:
https://youtu.be/8TchGaIIQM4

A 2. alkalom (Berendezések, karbantartás) videója megtekinthető itt:
https://youtu.be/R9BdScfBTgI

A 3. alkalom (Mit együnk, hol vegyük, hogy készítsük el?) pedig itt található:
https://www.youtube.com/watch?v=UbN8ANKRZfw

A műhelymunka Facebook-eseménye itt érhető el:

https://www.facebook.com/events/281850380107168

 

 


Fontosabb híreink

Mit is jelent a felelős, kislábnyomos életmód? A kislábnyom szó a karbonlábnyomra utal, amely egy olyan mutatószám, ami azt jelzi, mennyi egy személy, háztartás, utazás, rendezvény, stb. teljes – közvetlen és közvetett – üvegházhatású gáz-kibocsátása. Minél nagyobb valakinek vagy valaminek a karbon-lábnyoma, annál nagyobb az éghajlatváltozásra gyakorolt hatása. Karbon-lábnyomunkra sok minden hatással van: hogy milyen házban élünk, mennyi energiát fogyasztunk, miket vásárolunk, mit eszünk, mennyit és milyen eszközzel utazunk. A legjobb a meg nem történt kibocsátás, azaz ha igyekszünk oly módon élni, hogy az a lehető legkisebb lábnyomot hagyja, azaz minél kevesebb szén-dioxid-kibocsátással járjon. Ha pedig nem tudjuk elkerülni, utólag is tehetünk azért, hogy kevesebb kár érje a környezetet: kompenzálhatjuk a kibocsátásunkat. Erre talán a legegyszerűbb és legtermészetesebb megoldás, ha fákat ültetünk.