GreenDependent Egyesület

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Klíma-klub karbon-lábnyom

E-mail PDF

Klíma-klubunk karbon-lábnyomát nyomon követjük az Energia Klub kalkulátora segítségével.

A következőket vesszük figyelembe:

  • hányan voltunk a klubban,
  • ki, hogyan és milyen messziről érkezett,
  • mit és mennyit ettünk, ittunk,
  • hány oldal nyomtatott anyagot készítettünk, osztottunk szét a klubban
  • milyen elektromos berendezéseket használtunk a klubban,
  • mennyi energiát használtunk el a klub során, valamint, hogy
  • mennyit készültünk a klubra, és ezalatt mennyi energiát és papírt használtunk fel.

Amint azt a grafikon is mutatja, kibocsátásaink legjelentősebb része az étkezéshez (mit eszünk és iszunk a klubban?) és az utazáshoz (hogyan jutunk el a klubba?) kapcsolható.

A klubok során eddig összesen 644,05 kg CO2-t bocsátottunk ki. Az Energia Klub adatai alapján 1 kifejlett, egészséges (kb. 100m3 lombtérfogattal rendelkező) tölgyfa egy év alatt 68 kg CO2-t köt meg. Ennek alapján klubunk eddigi kibocsátásának megkötésére 10 tölgyfa szükséges.

Terveink szerint tavasszal klubos faültetést szervezünk, hogy kibocsátásaink megkötéséről a gyakorlatban is gondoskodjunk.

A Klíma-klub elindítását az Európai Bizottság 7. kutatás-fejlesztési keretprogramja támogatja a "Changing Behaviour" projekt keretében.

 

MagyarEnglish

Szavazás

Mi lenne a legjobb megoldás karbon kibocsátásaink semlegesítésére?
 

Most online

Oldalainkat 21 vendég böngészi

Fontosabb híreink

A klímaválság, annak ellenére, hogy most a világjárvány hatására átmenetileg csökkent az üvegházhatású gázok kibocsátása, úgymond a "nyakunkon van". Ha nem csökkentjük gyorsan és hatékonyan kibocsátásainkat, társadalmunk, életmódunk meg fog változni. Minél korábban cselekszünk, annál nagyobb hatással lehetünk arra, hogy milyen legyen a változás.
 
A cselekvésre számos módszer, eszköz, technológia stb. létezik, ezek közül az egyik az úgynevezett karbon kvóták bevezetése lenne. A kvóták legfőbb előnye, hogy a limitált erőforrásokból - jelen esetben első sorban a fosszilis erőforrásokból, és a használatuk során keletkező üvegházhatású gázkibocsátásból - egyrészt annyit osszunk szét, amennyi még nem veszélyezteti az ökoszisztéma egészségét és az emberiség létét, másrészt ezt a mennyiséget igazságosan osztjuk el.

A teljes cikk ITT olvasható.

Aktuális hírlevelünket pedig ITT érheti el, melyhez jó olvasgatást kívánunk!