GreenDependent Egyesület

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klíma-klub karbon-lábnyom

E-mail PDF
There are no translations available.

Klíma-klubunk karbon-lábnyomát nyomon követjük az Energia Klub kalkulátora segítségével.

A következőket vesszük figyelembe:

  • hányan voltunk a klubban,
  • ki, hogyan és milyen messziről érkezett,
  • mit és mennyit ettünk, ittunk,
  • hány oldal nyomtatott anyagot készítettünk, osztottunk szét a klubban
  • milyen elektromos berendezéseket használtunk a klubban,
  • mennyi energiát használtunk el a klub során, valamint, hogy
  • mennyit készültünk a klubra, és ezalatt mennyi energiát és papírt használtunk fel.

Amint azt a grafikon is mutatja, kibocsátásaink legjelentősebb része az étkezéshez (mit eszünk és iszunk a klubban?) és az utazáshoz (hogyan jutunk el a klubba?) kapcsolható.

A klubok során eddig összesen 644,05 kg CO2-t bocsátottunk ki. Az Energia Klub adatai alapján 1 kifejlett, egészséges (kb. 100m3 lombtérfogattal rendelkező) tölgyfa egy év alatt 68 kg CO2-t köt meg. Ennek alapján klubunk eddigi kibocsátásának megkötésére 10 tölgyfa szükséges.

Terveink szerint tavasszal klubos faültetést szervezünk, hogy kibocsátásaink megkötéséről a gyakorlatban is gondoskodjunk.

A Klíma-klub elindítását az Európai Bizottság 7. kutatás-fejlesztési keretprogramja támogatja a "Changing Behaviour" projekt keretében.

 


Most important news

There are no translations available.

A GreenDependent Egyesület kiszámolta a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) 2017. október 12-én megrendezett jubileumi üzleti ebéd rendezvény karbon-lábnyomát. A számítás során figyelembe vettük a résztvevők utazásának módját és távolságát, a résztvevők számát, a rendezvény hosszát, az étel-és italfogyasztást és felszolgálást, a felhasznált kiadványok és egyéb nyomtatott anyagok, valamint a szervezés során felhasznált energia és papír mennyiségét, végezetül pedig a rendezvényen használt energiát (világítás, hangosítás, laptopok stb.).