GreenDependent Egyesület

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Mi lenne a legjobb megoldás karbon kibocsátásaink semlegesítésére?
Mi lenne a legjobb megoldás karbon kibocsátásaink semlegesítésére?

Mi lenne a legjobb megoldás karbon kibocsátásaink semlegesítésére?
Fenntartható energia projektek támogatása
185  50.8%
Faültetés
98  26.9%
Karbondíj/karbonadó fizetése
54  14.8%
Egyéb
27  7.4%

Number of Voters  :  364
First Vote  :  Wednesday, 31 March 2010 09:13
Last Vote  :  Monday, 25 May 2026 05:38


Most important news

There are no translations available.

A klímaválság, annak ellenére, hogy most a világjárvány hatására átmenetileg csökkent az üvegházhatású gázok kibocsátása, úgymond a "nyakunkon van". Ha nem csökkentjük gyorsan és hatékonyan kibocsátásainkat, társadalmunk, életmódunk meg fog változni. Minél korábban cselekszünk, annál nagyobb hatással lehetünk arra, hogy milyen legyen a változás.
 
A cselekvésre számos módszer, eszköz, technológia stb. létezik, ezek közül az egyik az úgynevezett karbon kvóták bevezetése lenne. A kvóták legfőbb előnye, hogy a limitált erőforrásokból - jelen esetben első sorban a fosszilis erőforrásokból, és a használatuk során keletkező üvegházhatású gázkibocsátásból - egyrészt annyit osszunk szét, amennyi még nem veszélyezteti az ökoszisztéma egészségét és az emberiség létét, másrészt ezt a mennyiséget igazságosan osztjuk el.

A teljes cikk ITT olvasható.

Aktuális hírlevelünket pedig ITT érheti el, melyhez jó olvasgatást kívánunk!